Структура бібліотеки

Тел.: 24-84-71

E-mail: centlib.f05@gmail.com

Дитячий відділ

З цього відділу починається бібліотека, він об’єднує:

- абонемент для дошкільнят та учнів 1-9 класів;

- читальний зал

До послуг учнівської молоді – майже 8000 тисяч примірників дитячих книг. Всі вони знаходяться у фонді відкритого доступу. У відділі зосереджені видання на допомогу навчально-пізнавальному процесу, літературно-художні твори, сучасні довідкові видання.

Завітавши у відділ обслуговування користувачів – учнів 1-9 класів, кожен обов’язково зверне увагу на книжкові виставки – інсталяції : «Подорож у дивосвіт природи», «Я створюю свій світ», бібліотечний музей народознавства «Народний звичай та народна пам’ять». Читачі можуть уявити собі світ наших предків чи фантастичні події улюблених казок, повірити в те, що, книги можуть розширити світогляд та багато чому навчити.

Увагу привернуть яскраві книжкові виставки, що знайомлять з казками К.Чуковського, Ш.Перро, Г.К.Андерсена, В.Нестайка, О.С. Пушкіна. І коли дитина візьме додому привабливо ілюстровану цікаву книжку, вона стане з часом справжнім читачем.

«Бібліолавка – дітям забавка» - так останнім часом називають відвідувачі дитячий відділ бібліотеки, який час від часу перетворюється то на конкурсний зал, то на етно-клас чи вернісаж, де експонуються художні роботи дітей. А влітку перетворюється на веселий майданчик для літніх читань та розваг на свіжому повітрі у бібліотечному садку. Для батьків на дитячому відділі оформлено куточок літератури з питань виховання дитини, а діти мають можливість погратися іграшками.

На базі відділу працює гурток «Друзі книги».

Прийде на допомогу бібліотекар І категорії:

Попова Лариса Володимирівна

Абонемент

У фонді абонементу налічується більше 15 тисяч примірників книг. Широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури, програмова література для навчальних закладів, науково-популярна та пізнавальна література, книги пригодницької тематики, жіночі романи, детективи, фентезі, бестселери.

Наше основне завдання:

Реєстрація користувачів, чіткий та прозорий контроль за виносом із бібліотеки документів користувачами;

Реєстрація та щоденний статистичний облік відвідувань бібліотеки;

Проведення бесід з читачами при запису до бібліотеки;

Ознайомлення читачів з правилами користування бібліотекою;

Проведення екскурсій по бібліотеці ;

Забезпечення потреб різних груп читачів книгою та інформацією на отримання освіти, самоосвіти, вибору професії;

Цілеспрямоване формування фонду відділу на основі вивчення інтересів та запитів користувачів;

Приваблива презентація нових надходжень в зручних для читачів місцях.

Пропонуємо до Ваших послуг:

Навчальну, галузеву та художню літературу;

Фонд літератури підвищеного попиту;

Систему книжкових виставок та тематичних полиць, що розкривають розмаїття фонду абонементу;

Постійно-діючи виставки "Книги - ювіляри", "Літературні події та ювілеї","Детективна агенція"

Читач отримує додому:

Не більше п’яти примірників документів.

У випадку затримки документів з читача стягується пеня. Неодноразова затримка повернення документа - позбавляє права користуватись абонементом.

Вас обслуговує бібліотекар І категорії:

Соколова Вікторія Володимирівна

Читальний зал

В читальному залі користувачі можуть отримати документи з різних галузей знань, періодичні та довідкові видання, ознайомитися з історією, економікою та літературною спадщиною Кіровоградщини, її сьогоденням. До послуг користувачів тут працює ПЦРІ (Публічний центр правової інформації), де сформовано фонд законодавчих і нормативних документів, офіційних текстів з питань місцевого самоврядування, створені умови для вільного доступу населення до інформаційних ресурсів. Користувачі можуть , скористатися послугами Інтернету, ксерокопіювання, отримати потрібну їм інформаційно - бібліографічну довідку.

Краєзнавчий напрямок роботи бібліотеки розкривають нові краєзнавчі фото - виставки: «Місто, у якому я живу», «Металевий декор», «Дещо з історії бібліотеки».

Це традиційне місце проведення культурно-просвітницьких акцій, літературних вечорів, презентацій нових книг, зустрічей з видатними земляками.

Читальний зал у своїх фондах має найбільш цінну літературу та періодику з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, соціології, права, природничих та гуманітарних наук, літературу з мистецтва, великий вибір довідкових видань. Фонд періодичних видань налічує приблизно 20 назв журналів та газет.

На базі читального залу працює клуб «Друзі бібліотеки» та літературна вітальня для талановитої молоді «У колі друзів».

Бібліотека надає Інтернет-послуги, читачі мають можливість працювати на 2 компֹ’ютерах, підключених до мережі Інтернет. Саме з відкриттям Інтернет- блоку бібліотека вийшла на новий рівень популяризації літератури і розвитку читацької компетентності.

Вам завжди рада допомогти завідуюча бібліотекою:

Котлярова Світлана Валентинівна

Кiлькiсть переглядiв: 25